script

Ответы на вопросы по вакцинации от COVID-19 и получению сертификатов

Зателефонувати до нашого Call-центру, щодня з 8:00 до 20:00 за телефонами: (056) 794-10-20, (095) 283-10-20, (067) 353-10-20 запис на конкретний день на вибрану  Вами вакцину, за зручною для Вас адресою .

При собі мати:

  • Копію паспорта (1 та 2 сторінки та сторінка з пропискою), або ID паспорт з випискою про прописку
  • Копію ІПН

На будь-які питання про вакцинацію Вам з радістю дадуть відповідь співробітники нашого Call-центру щодня з 8:00 до 20:00.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію — це паперовий документ, який Ви можете отримати у лікаря, який проводив Вам щеплення, або у свого сімейного лікаря після проходження повного курсу вакцинації проти COVID-19.

У свідоцтві вказано назву вакцини, її виробник, номер серії, кількість отриманих доз та дата щеплення. Документ підписує лікар та засвідчує печаткою медичний заклад. Міжнародне свідоцтво діє у країнах, уряди яких зобов’язалися дотримуватись Міжнародних медико-санітарних правил.

Як отримати. Зателефонувати та залишити  заявку. Бажано вислати  копії загранпаспотру . Далі оператор повідомить Вас, коли буде готовий Ваш документ і як його можна буде забрати в клініці.

Нині в Україні існує два види сертифікатів – внутрішній та Міжнародний.

Внутрішні сертифікати, відповідно до назви, діють лише в Україні.

— «Жовтий» СOVID-сертифікат – підтверджує факт отримання 1-ї дози щеплення та діє 120 календарних днів від цієї дати;

— «Зелений» COVID-сертифікат – підтверджує факт отримання повної вакцинації та діє 365 календарних днів від дати останнього щеплення. Повна вакцинація може складатися з однієї дози однодозної вакцини Janssen та двох доз дводозних вакцин: Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Spikevax/Moderna, CoronoVac. Отримати його можна через 14 днів з моменту крайнього щеплення. Термін дії 365 днів із моменту крайнього щеплення.

В Україні внутрішнім та міжнародним COVID-сертифікатом можна користуватися рівноправно.

COVID-сертифікат – це захищений документ у телефоні, на папері або на іншому носії. Паперовий документ можна отримати у лікаря, який проводив вам щеплення, або у свого сімейного лікаря, після проходження повного курсу вакцинації проти COVID-19.

Сертифікат про вакцинацію в телефоні можна завантажити через портал електронних послуг «Дія» або у свій мобільний додаток «Дія».

Як створити сертифікат у додатку?

  • Оновити програму «Дія» до останньої версії
  • Натиснути «Послуги» та вибрати пункт «Covid-сертифікати» — «Отримати сертифікат»
  • Поставити галочку та дати згоду на передачу даних з Електронної системи охорони здоров’я до «Дія»
  • Ваш сертифікат згенерується протягом 15 хв. Додаток «Дія» надішле Вам повідомлення.

Як створити сертифікат на порталі?

  • Авторизуватися на порталі
  • У меню «Послуги» натиснути пункт «Здоров’я» — «Covid19 сертифікат про вакцинацію»
  • Дати згоду на передачу даних з Електронної системи охорони здоров’я до «Дія».

Якщо Вам потрібен документ на папері і Ви робили щеплення в МЦ «GARVIS|Сімейний лікар», тоді документ необхідно замовити через Call-центр зателефонувавши за телефонами: (056) 794-10-20, (095) 283-10-20, (067) 353-10-20 та залишивши там заявку з необхідними документами (бажано загранпаспорт). Далі оператор повідомить Вас, коли буде готовий Ваш документ і як його можна буде забрати в клініці.

Цифровий COVID-сертифікат про одужання – це документ, який дозволятиме невакцинованним особам, які перехворіли на коронавірусну інфекцію упродовж 90 діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватися в «жовтій» та «червоній» зонах карантину (відповідно до особливостей постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236).

Сертифікат про одужання буде формуватися лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифіката та надалі. Документ не згенерується, якщо діагноз COVID-19 було встановлено до появи нового типу сертифіката, тобто у 2020 р. чи раніше у 2021 р.

Обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання буде можливо згенерувати в застосунку або на порталі «Дія» через  15 днів після підтвердження лікарем діагнозу COVID-19 в ЕСОЗ. Отримати його можна буде не більше 2 разів на рік.

COVID-сертифікат про одужання буде двох видів:

—  внутрішній — для використання всередині країни в умовах «жовтого» та «червоного» рівнів епіднебезпеки;

—  міжнародний — для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС (перелік країн https://bit.ly/3bCHedl з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу)

ВАЖЛИВО! Цей вид документа зараз перебуває на етапі тестування.

Українська UK Русский RU