сценарій

Відповіді на запитання щодо вакцинації від COVID-19 та отримання сертифікатів

Зателефонувати до нашого Call-центру, щодня з 8:00 до 20:00 за телефонами: (056) 794-10-20, (095) 283-10-20, (067) 353-10-20 запис на конкретний день вибрану Вами вакцину, за зручною для Вас адресою.

При собі мати:

  • Копію паспорта (1 та 2 сторінки та сторінка з пропискою), або ID паспорт з випискою про прописку
  • Копію ІПН

На будь-які питання про вакцинацію Вам з радістю відповідатимуть співробітники нашого Call-центру щодня з 8:00 до 20:00.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію — це паперовий документ, який Ви можете отримати у лікаря, який провів Вам щеплення, або у свого сімейного лікаря після проходження повного курсу вакцинації проти COVID-19.

У свідоцтві вказано назву вакцини, її виробник, номер серії, кількість отриманих доз та дата прищеплення. Документ підписує лікар та засвідчує печаткою медичний заклад. Міжнародне свідоцтво діє в країнах, уряди яких зобов'язалися дотримуватись Міжнародних медико-санітарних правил.

Як отримати. Зателефонувати та залишити заявку. Бажано вислати копії закордонного патру. Далі оператор повідомить Вас, коли буде готовий Ваш документ і як його можна буде забрати у клініці.

Нині в Україні існує два види сертифікатів – внутрішній та міжнародний.

Внутрішні сертифікати, відповідно до назви, діють лише в Україні.

— «Жовтий» СOVID-сертифікат – підтверджує факт отримання 1-ї дози прищеплення та діє 120 календарних днів від цієї дати;

— «Зелений» COVID-сертифікат – підтверджує факт отримання повної вакцинації та діє 365 календарних днів від дати останнього прикріплення. Повна вакцинація може складатися з однієї дози однодозної вакцини Janssen та двох доз дводозних вакцин: Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Spikevax/Moderna, CoronoVac. Отримати його можна через 14 днів з моменту крайнього прищеплення. Термін дії 365 днів з моменту крайнього прикріплення.

В Україні внутрішнім та міжнародним COVID-сертифікатом можна користуватися рівноправно.

COVID-сертифікат – це захищений документ у телефоні, на папері або на іншому носії. Паперовий документ можна отримати у лікаря, який провів вам щеплення, або у свого сімейного лікаря, після проходження повного курсу вакцинації проти COVID-19.

Сертифікат про вакцинацію в телефоні можна завантажити через портал електронних послуг «Дія» або у свій мобільний додаток «Дія».

Як створити сертифікат у додатку?

  • Обновити програму «Дія» до останньої версії
  • Натиснути «Послуги» та вибрати пункт «Covid-сертифікати» — «Отримати сертифікат»
  • Поставити галочку та дати згоду на передачу даних з Електронної системи охорони здоров'я до «Дія»
  • Ваш сертифікат згенерується протягом 15 хв. Додаток «Дія» надішле Вам повідомлення.

Як створити сертифікат на порталі?

  • Авторизуватися на порталі
  • У меню "Послуги" натиснути пункт "Здоров'я" - "Covid19 сертифікат про вакцинацію"
  • Дати згоду на передачу даних з Електронної системи охорони здоров'я до «Дія».

Якщо Вам потрібен документ на папері і Ви робили прищіплення в МЦ «GARVIS|Сімейний лікар», тоді документ необхідно замовити через Call-центр зателефонувавши за телефонами: (056) 794-10-20, (095) 283-10-20, ( 067) 353-10-20 та залишивши там заявку з необхідними документами (бажано закордонний паспорт). Далі оператор повідомить Вас, коли буде готовий Ваш документ і як його можна буде забрати у клініці.

Цифровий COVID-сертифікат про одужання – це документ, який дозволятиме невакцинованим особам, які перехворіли на коронавірусну інфекцію протягом 90 діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватися у «жовтій» та «червоній» зонах карантину (відповідно до особливостей постанови Кабінету Міністрів України) 09.12.2020 (№ 1236).

Сертифікат про одужання буде формуватися лише для тих, у кого лікар установив діагноз COVID-19 від моменту запуску нового сертифіката та надалі. Документ не згенерується, якщо діагноз COVID-19 було встановлено до появи нового типу сертифіката, тобто у 2020 р. чи раніше у 2021 р.

Обов'язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який буде відображатися в електронній системі охорони здоров'я (ЄЗОЗ).

Цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання буде можливо згенерувати у застосунку або на порталі «Дія» через 15 днів після підтвердження лікарем діагнозу COVID-19 у ЄСОЗ. Отримати його можна буде не більше 2 разів на рік.

COVID-сертифікат для одужання буде двох видів:

— внутрішній — для використання всередині країни в умовах «жовтого» та «червоного» рівнів епіднебезпеки;

— міжнародний — для перетину кордону 45 країн, що входять до Довірчої мережі е-здоров'я ЄС (перелік країн https://bit.ly/3bCHedl з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу)

ВАЖЛИВО! Цей вид документа зараз перебуває на етапі тестування.

Українська UK Русский RU