сценарій

Щеплення КПК (кір, краснуха, паротит)


Кір — це захворювання з високим рівнем сприйнятливості, якому переважно схильні діти молодшого віку. Характерні симптоми: висипання, сильний кашель, а також нежить, підвищена температура, спостерігається подразнення очей. Внаслідок може розвинутися інфекція очей, пневмонія, судоми, крім того можливі пошкодження головного мозку, трапляються випадки з летальним кінцем.
паротит - також вірусне захворювання з подібними симптомами: сильний біль у м'язах, висока температура, відсутність апетиту, головний біль. Наслідки паротиту вкрай небезпечні, до них належать ризик розвитку глухоти, менінгіт, може спровокувати безплідність у дорослому віці.
краснуха - Захворювання з небезпечним вірусом, що виявляє себе як висип і викликає артрит з підвищенням температури. Найбільш небезпечною є хвороба для вагітних жінок, оскільки викликати викидень або розвиток вроджених вад.
Заразитися цими трьома інфекціями можна при контакті з хворим, повітряно-краплинним шляхом. Контегіозність цих захворювань наближається до 100%.
Програми вакцинації дозволили значно знизити ризик зараження і, що дуже важливо, дитячу смертність.

Що таке щеплення КПК

Відоме багатьом щеплення КПК (краснуха, кір, паротит) є комплексним. Це означає, що при її використанні, в організм здорової дитини вводять спеціальну речовину — імунобіологічний препарат, який стимулює роботу імунітету та виробляє захист одночасно від усіх вищезгаданих інфекцій.
Незважаючи на усталену думку, захворювання, які дозволяє попередити цю вакцину, не є такими нешкідливими. Адже типовим ускладненням після них є пошкодження повне або часткове ЦНС, яке проявляється у вигляді енцефаліту, менінгіту, розвитку глухоти або сліпоти. їх наслідків.

Схема вакцинації щеплень від кору, краснухи, паротиту.

Графік вакцинації передбачає наявність двох ін'єкцій: 12 місяців і 6 років.
Даний графік розроблений не випадково, адже основні ускладнення та проблеми, пов'язані з цими захворюваннями зустрічаються у віці до 5 років. Перше щеплення кір, краснуха, паротит виробляє імунітет від інфекцій у період, а ревакцинація, перед вступом до школи, гарантує створення захисту від захворювань на десятиліття.
Важливо дотримуватись повного графіка вакцинації, оскільки він гарантує захист дитини від інфекцій. При порушеннях схеми, можна вжити таких заходів:

  • Вакцинація КПК проводиться в період, наближений до графіка, якщо була відкладена через захворювання або інші тимчасові протипоказання;
  • За наявності показань (найчастіше в екстрених ситуаціях) може використовуватися моновакцина з ревакцинацією не раніше ніж через 12 місяців комплексної.

Реакція на щеплення КПК

Планова вакцинація проти краснухи, кору, паротиту здатна викликати різні реакції, які найчастіше є нормальним проявом імунітету. Однак варто розділити реакції на щеплення на: типові та нетипові. Перші проходять через 2 дні після введення препарату, до других слід поставитися серйозно — негайно звернутися до лікаря!
Типова реакція на щеплення КПК:

  • прояви подібні до вірусної інфекції;
  • поганий апетит, млявість;
  • неспокійний сон;
  • нежить, червоне горло;
  • головний біль;
  • температура.

Крім того, звичайними є почервоніння чи ущільнення у місці уколу.
Такі реакції будуть типовими незалежно від віку (при вакцинації та ревакцинації).
Нетипові реакції:

  • гострі алергічні реакції;
  • бактеріальні ускладнення (отит, бронхіт);
  • температура вища 38,5С;
  • поява судом.

З появою таких реакцій слід відразу звертатися до лікаря. Деякі їх вирішуються прийомом антигістамінних препаратів, якщо виявлено алергія на компоненти вакцини.

Як підготуватися до щеплення


Головною та обов'язковою умовою, яка дозволяє виконувати будь-яку вакцинацію, є відсутність захворювань. Тому в день перед походом до медичного центру, батькам слід оглянути дитину та оцінити самопочуття дитини.
Далі безпосередньо перед тим, як буде проведено вакцинацію КПК, дитину оглядає лікар, який робить висновок про стан здоров'я і, за наявності сумнівів, призначає аналізи, щоб переконатися, що дитина здорова.
Якщо у дитини погіршене самопочуття, є встановлені хронічні захворювання або алергічні прояви на попередню вакцинацію, про це необхідно повідомити лікаря.

Куди роблять щеплення

Щеплення здійснюється під лопатку або плече підшкірно. Одноразово вводиться 0,5 мл препарату при вакцинації, так і при ревакцинації.

Протипоказання для щеплення кір, краснуха, паротит

Це можуть бути тимчасові або постійні обмеження для щеплення. Тимчасовими називаються ті, за яких вакцинація призначається після відновлення стану здоров'я, після пологів або за призначенням лікаря. За наявності постійних протипоказань від щеплення варто відмовитись.
Тимчасові протипоказання:

  • гостра стадія будь-якого захворювання;
  • вагітність (при вакцинації дорослих)

Постійні протипоказання:

  • алергія на компоненти препарату чи яєчний білок;
  • нетипові реакції на першу вакцину;
  • наявність новоутворень у організмі;
  • захворювання крові.

Про тимчасові або постійні протипоказання необхідно повідомити лікаря, який може призначити курс антигістамінних препаратів (щоб уникнути алергічних реакцій), порекомендує альтернативні варіанти (введення моновакцин), а також можлива необхідність повної відмови від вакцинації.

Вакцини КПК від клініки Сімейний Лікар

У нашому медичному центрі щеплення КПК у Дніпрі здійснюється з використанням трикомпонентної вакцини «Пріорікс» виробництва «ГлаксоСмітКляйн Байолоджикалз С.А.», Бельгія. Вона не має аналогів за своєю ефективністю і є однією з найдоступніших.

Спостереження медичним персоналом протягом півгодини після здійснення щеплення дозволяє виключити прояв тяжких алергічних реакцій на будь-який компонент вакцини, оскільки за наявності таких спеціаліст зможе оперативно вжити заходів і надати допомогу дитині!

Медичний центр Сімейний Лікар

  • Максимальний комфорт для пацієнтів та відвідувачів;
  • Веде документацію в електронному варіанті;
  • Попередній запис повністю виключає можливість формування черги;
  • Оформлення всієї необхідної медичної документації: довідок, лікарняних листів;
  • Досвідчений та чуйний персонал.

Процедура вакцинації у нашому МЦ містить:

  • первинний огляд лікарем для перевірки стану здоров'я (виключає наявність протипоказань);
  • вакцинація;
  • заповнення щепленої форми;
  • спостереження після щеплення.

Довірте своє здоров'я фахівцям клініки «Сімейний лікар»!

Іващенко Ольга Юріївна

Сімейний лікар

Бечке Ігор Павлович

Сімейний лікар, друга категорія

Ковальова Наталія Григорівна

Педіатр, перша категорія

Болотина Марина Вікторівна

Сімейний лікар, перша категорія

Кравець Анастасія Володимирівна

Педіатр, перша категорія

Ведмідь Олег Євгенович

Сімейний лікар, перша категорія

Дзик Ірина Миколаївна

Терапевт, вищої категорії

Піщанська Катерина Сергіївна

Педіатр, найвища категорія

Клец Анна Сергіївна

Сімейний лікар, терапевт

Цельм Анна Євгенівна

Сімейний лікар

Івденко Юлія Іванівна

Сімейний лікар