сценарій

Щеплення від пневмококової інфекції


Пневмококковая інфекція - Викликається бактерією Streptococcus pneumonia, передається ця інфекція повітряно-краплинним способом. Вона визнана однією з найпоширеніших та найнебезпечніших.
Як проявляється пневмококова інфекція:

  • бронхіт;
  • отит, синусит, фарингіт;
  • складне захворювання - пневмонія;
  • гнійний менінгіт;
  • артроз.

Вкрай небезпечною пневмококова інфекція може бути для дитини, оскільки викликає ускладнення та незворотні наслідки. Для запобігання розвитку захворювань цієї групи були розроблені спеціальні вакцини проти інфекції пневмокок, що дозволяють запобігти зараженню.

Що таке щеплення від пневмокока?

Щеплення проти пневмокока почало розроблятися лише у минулому столітті. Основна їхня складність полягає в об'ємності групи бактерій збудників (вони налічують понад 90 типів). Наприкінці 70-х почала використовуватися 14-ти валентна вакцина, яка надалі покращувалася та вдосконалювалася. Фармацевтичні компанії розробили в лабораторіях кон'юговану вакцину, яка використовується і сьогодні. Вона є найефективнішим та найдієвішим інструментом запобігання захворюванням цієї групи.
Вакцинація від пневмокока стимулює організм сформувати свій стійкий імунітет до пневмокока, а у разі захворювання після отриманого щеплення, симптоми не такі болючі, не виникають ускладнення.
Особливість бактерії пневмокока полягає в тому, що вона може не проявляти себе, перебуваючи у верхніх дихальних шляхах тривалий період. Однак при виникненні «сприятливих» умов вона швидко активізується і викликає захворювання. До таких сприятливих умов можна віднести:

  • перевтома;
  • переохолодження;
  • стрес;
  • з якоїсь причини знижений імунітет;
  • регулярне куріння.

Таким чином, досить звичні для сучасного світу процеси можуть спровокувати життєдіяльність бактерії, які, у свою чергу, викликають складні захворювання.

Схема вакцинації, яка запланована від пневмококової інфекції

6 тижнів - 6 місяців 7-11 місяців 1 - 5 років
3 дози + ревакцинація 2 дози + ревакцинація 2 дози, ревакцинація за показанням лікаря
3 дози, інтервал між ними буде не менше 30 днів, далі ревакцинація через 1-1,5 роки 2 дози, з інтервалом не менше 30 днів, після чого проводитиметься ревакцинація у 2 роки Вводиться 2 дози вакцини з невеликим інтервалом не менше 2 місяців

Лікар, залежно від індивідуальних особливостей та стану здоров'я дитини, може вносити корективи до схеми вакцинації, але при цьому не варто збільшувати інтервали між кожним наступним щепленням, оскільки це знижує ефективність дії курсу.

Реакція на щеплення

Пацієнту вводиться інактивоване щеплення від пневмококової інфекції, що легко переноситься організмом. Серед нормальних очікуваних реакцій можуть бути: місцеві прояви, які зустрічаються у менш ніж 5% пацієнтів або загальні (не більше 2% випадків).
Місцеві прояви після щеплення:

  • незначний біль у місці уколу
  • ущільнення тканин у місці введення щеплення;
  • невелике почервоніння шкіри.

Такі реакції на вакцинацію найчастіше проходять через 1-2 дні після введення щеплення і не вимагають звернення до лікаря.
До загальних реакцій належать:

  • загальне нездужання;
  • стан млявості;
  • можливе незначне підвищення температури.

Найчастіше вакцина добре переноситься навіть маленькими дітьми, але при появі таких реакцій варто поводитися спокійно — вони є нормальними і проходять через кілька днів після процедури.

Як підготуватися до щеплення


Процедура підготовки до вакцинації від пневмокока аналогічна до тієї, яка необхідна для інших щеплень. Існують стандарти клінічної практики, перед ін'єкцією лікар оцінює стан дитини, проводить загальний огляд.
Тут важливо відзначити відсутність захворювань на гострій стадії. Крім того, якщо вже проводилася перша вакцинація, і було помічено складні алергічні реакції, це те, про що обов'язково пацієнт повідомляє лікаря.
За наявності тяжких захворювань, неврологічних порушень додатково слід проконсультуватися з профільними фахівцями, щоб знизити можливість прояву небажаних реакцій.

Куди роблять щеплення від пневмококової інфекції

Це щеплення вводиться саме підшкірно. Саме місце для ін'єкції вибирається залежно від віку дитини – маленьким дітям до 2-х років препарат введуть у стегно, старшим дітям від 2-х років – щеплення вводять у дельтоподібний м'яз.

Протипоказання для щеплення

Гострі гарячкові стани та загострення інфекційних захворювань є основним протипоказанням щодо вакцинації від пневмокока. Однак легкі форми інфекцій, такі як застуда, за призначенням лікаря можуть і не бути причиною перенесення вакцинації.
Можливим протипоказанням може бути наявність алергічних реакцій перші дози препарату.
Так само, як і при введенні будь-якої іншої вакцини, існує незначний ризик виникнення складних реакцій — для запобігання цьому безпосередньо після ін'єкції дитина перебуває під наглядом фахівців.

Вакцини від пневмокока в МЦ «Сімейний Лікар»

Препарат «Сінфлорікс» виробництва «ГлаксоСмітКляйн Байолоджикалз С.А.», Бельгія використовується в медичному центрі «Сімейний Лікар» для щеплення від пневмокока в Дніпрі.

Це 10-ти валентна вакцина бельгійського виробництва із компонентом гемофільної інфекції. Препарат відомий у світовій медичній практиці понад 10 років та добре зарекомендував себе в Україні.

МЦ «Сімейний лікар» - це

  • Умови, які є комфортними для кожного;
  • Персонал із великим досвідом;
  • Ведення карток в електронному вигляді;
  • Здійснюємо оформлення лікарняних листів та видачу довідок;
  • Ви записуєтеся заздалегідь і не сидите у черзі.

У цю вартість включено:

  • огляд лікаря з метою оцінки стану здоров'я;
  • вакцинація;
  • заповнення щепленої форми;
  • після вакцинації за пацієнтом проводимо спостереження.

Довірте своє здоров'я фахівцям клініки «Сімейний лікар»!

Іващенко Ольга Юріївна

Сімейний лікар

Бечке Ігор Павлович

Сімейний лікар, друга категорія

Ковальова Наталія Григорівна

Педіатр, перша категорія

Болотина Марина Вікторівна

Сімейний лікар, перша категорія

Кравець Анастасія Володимирівна

Педіатр, перша категорія

Ведмідь Олег Євгенович

Сімейний лікар, перша категорія

Дзик Ірина Миколаївна

Терапевт, вищої категорії

Піщанська Катерина Сергіївна

Педіатр, найвища категорія

Клец Анна Сергіївна

Сімейний лікар, терапевт

Цельм Анна Євгенівна

Сімейний лікар

Івденко Юлія Іванівна

Сімейний лікар